Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Admin
Admin

Mesaje : 210
Data de inscriere : 23/07/2011

Rezultatele inregistrate in mansa a doua a turului doi preliminar al Ligii Campionilor  Empty
MesajSubiect: Rezultatele inregistrate in mansa a doua a turului doi preliminar al Ligii Campionilor    Rezultatele inregistrate in mansa a doua a turului doi preliminar al Ligii Campionilor  EmptyLun Iul 25, 2011 11:33 am

Rezultatele inregistrate in mansa a doua a turului doi preliminar al Ligii Campionilor  Wislac10

Marţi seara, s-au jucat primele 12 meciuri din manşa a doua a turului doi preliminar al Ligii Campionilor, urmând ca astăzi să se dispute alte cinci partide. Cea mai clară victorie a obţinut-o formaţia finlandeză HJK Helsinki, învingătoare cu 10-0 în faţa galezilor de la Bangor City. Nordicii se impuseseră şi în tur cu “doar” 3-0.

Curios este faptul că, până în minutul 37, scorul era încă 0-0, iar Bangor a primit apoi 9 goluri într-un interval de 33 de minute de joc efectiv, a 10-a reuşită a gazdelor fiind consemnată în minutul 88.

Nicio partidă nu a avut nevoie de prelungiri şi nicio formaţie dintre cele care au pierdut în tur nu a reuşit să se impună şi să-şi adjudece calificarea.

Iată rezultatele înregistrate marţi:

Flora Tallinn (Estonia) - Shamrock Rovers (Irlanda) 0-0 (în tur 0-1)
F91 Dudelange (Luxemburg) - Maribor (Slovenia) 1-3 (în tur 0-2)
Tobol (Kazahstan) - Slovan Bratislava (Slovacia) 1-1 (în tur 0-2)
Neftci Baku (Azerbaidjan) - Dinamo Zagreb (Croaţia) 0-0 (în 0-3)
Ekranas (Lituania) - FC Valletta (Malta) 1-0 (în tur 3-2)
HJK (Finlanda) - Bangor City (Ţara Galilor) 10-0 (în tur 3-0)
BATE Borisov (Belarus) - Linfield (Irlanda de Nord) 2-0 (în tur 1-1)
Litex Loveci (Bulgaria) - Mogren (Muntenegru) 3-0 (în tur 2-1)
HB Torshavn (Insulele Feroe) - Malmo (Suedia) 1-1 (în tur 0-2)
Viktoria Plzen (Cehia) - Piunik Erevan (Armenia) 5-1 (în tur 4-0)
Wisla Cracovia (Polonia) - Skonto Riga (Letonia) 2-0 (în tur 1-0)
Skendija (Macedonia) - Partizan Belgrad (Serbia) 0-1 (în tur 0-4)

*Echipele scrise cu litere îngroşate s-au calificat.

Astăzi se joacă meciurile:

APOEL Nicosia (Cipru) - Skenderbeu (Albania) (în tur 2-0)
Dacia Chişinău (Moldova) - Zestafoni (Georgia) (în tur 0-3)
Videoton (Ungaria) - Sturm Graz (Austria) (în tur 0-2)
Borac (Bosnia-Herţegovina) - Maccabi Haifa (Israel) (în tur 1-5)
Breidablik (Islanda) - Rosenborg (Norvegia) (în tur 0-5)

Sursa:Uefa Champions League
Sus In jos

Sus
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate în prima mansa a turului doi preliminar
» Rezultatele din ultimele meciuri ale turului doi preliminar al Ligii Campionilor